Boys 10 Yrs/Over 400m Freestyle - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Thomas Hudson10Nuneaton 5:23.65  282 
 50m 37.32100m 1:18.83150m 2:00.27200m 2:42.41250m 3:24.53300m 4:05.83350m 4:45.62400m 5:23.65
2.William Millichamp10Kingsbury 5:42.73  237 
 50m 39.72100m 1:23.81150m 2:08.08200m 2:51.90250m 3:34.92300m 4:18.39350m 5:00.93400m 5:42.73
3.Henry Hoare10Leamington 5:43.66  235 
 50m 38.70100m 1:22.24150m 2:06.34200m 2:49.80250m 3:33.49300m 4:16.89350m 5:00.63400m 5:43.66
4.Lewis Morrison10Strat Sharks 5:59.46  205 
 50m 40.05100m 1:24.97150m 2:12.42200m 2:58.85250m 3:44.77300m 4:32.85350m 5:18.46400m 5:59.46
5.Louka Bramwell10Co Coventry 6:00.10  204 
 50m 39.56100m 1:26.51150m 2:12.17200m 2:59.71250m 3:46.97300m 4:33.57350m 5:18.59400m 6:00.10
6.Axel Martin10Leamington 6:09.78  189 
 50m 40.39100m 1:26.58150m 2:13.71200m 2:59.75250m 3:47.91300m 4:35.78350m 5:23.25400m 6:09.78
7.Oliver Rossier10Strat Sharks 7:13.23  117 
 50m 46.58100m 1:38.74150m 2:32.83200m 3:26.26250m 4:20.31300m 5:14.98350m 6:09.62400m 7:13.23
 Braden Crabb10Nuneaton DQ ST    

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Alexander Vega Flores11Nuneaton 5:34.98  254 
 50m 36.34100m 1:18.22150m 2:00.78200m 2:43.93250m 3:27.57300m 4:10.52350m 4:53.43400m 5:34.98
2.Mason Crabb11Nuneaton 5:44.67  233 
 50m 39.31100m 1:23.70150m 2:07.97200m 2:52.46250m 3:36.30300m 4:20.36350m 5:03.66400m 5:44.67
3.Isaac Morison11Leamington 5:53.38  216 
 50m 39.29100m 1:24.13150m 2:09.20200m 2:54.20250m 3:39.48300m 4:26.28350m 5:10.93400m 5:53.38
4.Kieran Jarvis11Rugby 5:56.64  210 
 50m 39.94100m 1:25.54150m 2:11.05200m 2:56.71250m 3:42.52300m 4:28.99350m 5:14.77400m 5:56.64
5.Alfie Jackson11Co Coventry 6:03.41  199 
 50m 41.19100m 1:27.27150m 2:13.82200m 3:00.43250m 3:47.71300m 4:33.80350m 5:19.72400m 6:03.41

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Joseph Deavall12Leamington 5:05.23  336 
 50m 34.23100m 1:12.22150m 1:50.74200m 2:29.55250m 3:08.35300m 3:47.55350m 4:26.58400m 5:05.23
2.William Luke12Nuneaton 5:08.40  325 
 50m 35.56100m 1:14.14150m 1:53.46200m 2:32.97250m 3:12.21300m 3:51.56350m 4:30.94400m 5:08.40
3.Daniel Andrews12Co Coventry 5:23.82  281 
 50m 36.75100m 1:16.64150m 1:58.07200m 2:39.83250m 3:21.86300m 4:03.31350m 4:44.90400m 5:23.82
4.Noah Folkes12Strat Sharks 6:06.10  194 
 50m 41.56100m 1:28.95150m 2:16.43200m 3:03.01250m 3:49.58300m 4:36.45350m 5:23.15400m 6:06.10
5.Hayden North12Co Coventry 6:06.46  194 
 50m 40.48100m 1:26.70150m 2:13.18200m 3:00.30250m 3:48.01300m 4:34.96350m 5:21.51400m 6:06.46

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Niall Connell13Co Coventry 4:40.41  433 
 50m 31.08100m 1:05.68150m 1:41.85200m 2:17.80250m 2:53.72300m 3:29.68350m 4:05.84400m 4:40.41
2.Josh Golsby-Taylor13Blythe Barra 4:53.44  378 
 50m 32.82100m 1:09.45150m 1:46.85200m 2:24.70250m 3:03.07300m 3:41.18350m 4:18.82400m 4:53.44
3.Louis Mcauliffe13Leamington 4:56.47  366 
 50m 32.84100m 1:09.34150m 1:47.04200m 2:25.21250m 3:03.15300m 3:40.65350m 4:18.98400m 4:56.47
4.Kyle Offer13Co Coventry 5:07.93  327 
 50m 34.97100m 1:14.34150m 1:54.24200m 2:33.53250m 3:13.21300m 3:52.09350m 4:30.83400m 5:07.93
5.Zane Venn-Morton13Co Coventry 5:28.30  270 
 50m 37.23100m 1:18.35150m 2:00.64200m 2:43.48250m 3:25.48300m 4:07.57350m 4:47.35400m 5:28.30
6.Brian McSharry13Co Coventry 5:32.27  260 
 50m 37.89100m 1:19.58150m 2:02.53200m 2:46.28250m 3:28.93300m 4:11.25350m 4:53.09400m 5:32.27
7.Aidan Hogan13Solihull 5:32.39  260 
 50m 37.70100m 1:19.66150m 2:01.49200m 2:44.20250m 3:27.05300m 4:09.22350m 4:51.99400m 5:32.39
8.Rhys Green13Co Coventry 5:33.93  256 
 50m 36.94100m 1:18.56150m 2:02.82200m 2:45.33250m 3:28.90300m 4:13.08350m 4:55.54400m 5:33.93
9.Mackenzie Patchett-Smy13Rugby 5:35.61  252 
 50m 36.58100m 1:17.66150m 2:00.07200m 2:42.28250m 3:26.00300m 4:08.97350m 4:52.55400m 5:35.61

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Tommy Smith14Co Coventry 4:33.59  466 
 50m 30.56100m 1:04.87150m 1:39.47200m 2:14.68250m 2:49.76300m 3:24.91350m 3:59.57400m 4:33.59
2.Alexandru Istrate14Nuneaton 4:42.52  424 
 50m 30.39100m 1:04.91150m 1:40.68200m 2:17.55250m 2:54.60300m 3:31.32350m 4:07.39400m 4:42.52
3.Callum Rogers14Nuneaton 4:56.34  367 
 50m 32.30100m 1:09.64150m 1:47.58200m 2:25.75250m 3:04.01300m 3:42.42350m 4:20.35400m 4:56.34
4.Thomas Vince14Nuneaton 5:04.23  339 
 50m 33.58100m 1:11.63150m 1:50.84200m 2:29.90250m 3:09.82300m 3:48.87350m 4:26.18400m 5:04.23
5.Joshua Bradnock14Co Coventry 5:06.36  332 
 50m 34.00100m 1:11.57150m 1:50.36200m 2:29.35250m 3:09.64300m 3:49.94350m 4:28.91400m 5:06.36
6.Hadden Smith14Co Coventry 5:19.02  294 
 50m 35.99100m 1:15.55150m 1:54.68200m 2:34.67250m 3:15.90300m 3:57.40350m 4:38.81400m 5:19.02
7.Benjamin Atkins14Kingsbury 5:27.80  271 
 50m 34.60100m 1:15.63150m 1:57.59200m 2:39.92250m 3:22.03300m 4:04.72350m 4:47.09400m 5:27.80
8.Leon Carolan14Kingsbury 7:14.25  116 
 50m 45.54100m 1:37.37150m 2:33.23200m 3:30.60250m 4:27.65300m 5:25.51350m 6:22.21400m 7:14.25

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 
1.Hymie Connell16Co Coventry 4:18.36  554 
 50m 29.25100m 1:02.31150m 1:36.10200m 2:09.44250m 2:41.98300m 3:15.28350m 3:47.89400m 4:18.36
2.Louis Fenson15Co Coventry 4:18.79  551 
 50m 29.48100m 1:02.73150m 1:36.43200m 2:09.94250m 2:42.62300m 3:15.73350m 3:48.07400m 4:18.79
3.Ben Jones15Co Coventry 4:33.57  467 
 50m 30.95100m 1:04.82150m 1:39.40200m 2:14.30250m 2:49.31300m 3:24.46350m 3:59.34400m 4:33.57
4.Sebastian Hopper18Strat Sharks 4:44.64  414 
 50m 30.69100m 1:05.51150m 1:41.41200m 2:17.97250m 2:54.10300m 3:31.23350m 4:08.65400m 4:44.64
5.Joshua Fairchild19Co Coventry 4:58.59  359 
 50m 33.59100m 1:10.68150m 1:49.28200m 2:27.80250m 3:06.24300m 3:44.55350m 4:22.31400m 4:58.59
6.Oliver Rooney16Solihull 5:05.71  334 
 50m 32.35100m 1:09.88150m 1:48.94200m 2:28.84250m 3:09.05300m 3:48.77350m 4:28.37400m 5:05.71
7.Aaron Kirkaldy15Rugby 5:23.34  282 
 50m 34.94100m 1:14.18150m 1:55.41200m 2:36.89250m 3:18.86300m 4:01.42350m 4:43.18400m 5:23.34
8.Oliver Porter17Solihull 5:50.79  221 
 50m 37.82100m 1:19.99150m 2:04.63200m 2:50.64250m 3:36.59300m 4:22.12350m 5:07.21400m 5:50.79
 Harry Puffett17Nuneaton DNC    
 Christian Clements18Strat Sharks DQ ST    

Disqualification Codes

UP