Boys 10 Yrs/Over 200m Breaststroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Henry Hoare10Leamington 3:17.25  227 45.161:36.242:27.40
2.Braden Crabb10Nuneaton 3:35.40  174 50.791:46.302:41.94
3.Axel Martin10Leamington 3:35.93  173 48.371:43.382:41.40
4.William Millichamp10Kingsbury 3:38.29  168 51.621:47.912:43.49
5.Ewan Timms10Co Coventry 3:38.76  167 50.081:47.432:44.14
6.Alistair Ristov10Strat Sharks 3:39.96  164 49.911:47.362:45.82
7.Jake Deaner10Leamington 3:50.99  141 51.951:51.632:52.20
8.James Page10Solihull 3:54.11  136 55.351:56.302:57.01
9.Harry Worrall10Blythe Barra 4:10.15  111 57.642:03.403:05.77
10.Musa Ahmed10Blythe Barra 4:11.83  109 57.232:03.933:10.20
11.Charlie Mee10Leamington 4:18.81  100 1:01.312:05.683:14.65
 Sonny Butcher10Blythe Barra DQ SL 4L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Caleb Chittem11Nuneaton 3:14.80  236 43.471:32.612:23.71
2.Dominic Simpson11Nuneaton 3:29.41  190 48.451:41.972:36.08
3.Max Hitchman11Solihull 3:34.69  176 49.981:46.342:43.46
4.James McClure11Co Coventry 3:36.31  172 47.161:42.912:39.59
5.William Stamp11Rugby 3:44.21  155 49.831:47.732:46.21
6.Alfie Jackson11Co Coventry 3:48.45  146 51.781:51.572:51.25
7.Connor Silvester11Strat Sharks 3:50.62  142 52.021:51.542:52.95
8.Theo Skirvin11Strat Sharks 3:52.44  139 54.401:54.082:53.86
9.Jack Mobberley11Solihull 4:16.82  103 1:00.102:05.643:09.15
 Caden Hughes11Kingsbury DNC       
 Hayden Nghiem11Co Coventry DQ T 2L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Joseph Deavall12Leamington 2:58.16  309 41.321:26.722:13.56
2.Kaan Temuge-Winder12Nuneaton 2:58.86  305 39.321:24.112:11.40
3.William Luke12Nuneaton 3:20.23  217 45.011:36.602:28.41
4.Toby Marlow12Rugby 3:27.70  195 46.421:40.092:35.15
5.Conor Winters12Co Coventry 3:48.55  146 51.071:50.482:49.90
6.James Nash12Strat Sharks 3:53.37  137 51.291:52.102:52.93

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Niall Connell13Co Coventry 2:55.81  321 39.441:24.582:10.97
2.Ben Stewart13Nuneaton 3:09.16  258 42.491:30.642:20.31
3.Daniel Cant13Solihull 3:22.96  209 46.661:38.592:30.80
4.Aidan Hogan13Solihull 3:25.66  201 48.231:41.292:34.77
5.Thomas Fairchild13Co Coventry 3:33.55  179 49.561:43.912:39.17
 Edgar Roberts-Dalton13Co Coventry DNC       
 Zane Venn-Morton13Co Coventry DQ ST       

Disqualification Codes

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ryan Griffiths14Co Coventry 2:34.91  470 35.051:14.181:54.30
2.Adam Nash14Co Coventry 2:41.64  414 36.171:17.381:59.49
3.Joshua Bradnock14Co Coventry 3:01.16  294 42.131:28.392:15.25
4.Hadden Smith14Co Coventry 3:01.42  292 42.091:28.282:15.19
5.Mohammed El Khayyaat14Blythe Barra 3:01.91  290 38.711:24.902:13.87
6.Leon Carolan14Kingsbury 4:14.54  106 59.782:05.263:09.83

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Ben Jones15Co Coventry 2:38.33  440 35.631:16.491:57.94
2.Jordan Lakin17Blythe Barra 2:43.97  396 36.371:17.952:00.78
3.David Jenkins19Kingsbury 2:46.10  381 36.951:18.722:02.29
4.Myles Harris15Blythe Barra 2:47.40  372 37.291:19.802:03.58
5.Toby Langeveld15Co Coventry 2:55.59  323 38.231:22.672:09.28
6.Oliver Porter17Solihull 3:15.75  233 43.811:33.002:24.74
 Devesh Chohan25Rugby DNC       

UP