Girls 10 Yrs/Over 100m Butterfly - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Teia Hendley10Leamington 1:33.68  198 42.01
2.Brooke Fisher10Solihull 1:39.62  164 44.28
3.Lucy Harrison10Co Coventry 1:42.47  151 47.13
4.Lixu Chen10Leamington 1:44.24  143 45.48
5.Katherine Pridham10Strat Sharks 1:53.39  111 50.45
6.Shaivya Shrivastava10Solihull 1:56.23  103 -
7.Eva French10Nuneaton 2:03.41  86 -

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Darcey Moriarty11Co Coventry 1:25.97  256 40.58
2.Trinity Townsend11Solihull 1:30.43  220 44.02
3.Szonja Lukacs11Co Coventry 1:33.59  198 43.13
4.Yanna Villasis11Rugby 1:36.76  179 45.62
5.Niamh Gillard-Browne11Leamington 1:50.40  121 46.97
6.Grace Lee11Leamington 1:52.35  114 51.11
7.Milauna-Tess Darrell11Blythe Barra 1:52.40  114 50.25
8.Elle Horton11Leamington 2:07.58  78 59.61
 Georgia Pridham11Strat Sharks DNC     
 Erin Lloyd11Rugby DNC     
 Charlotte Harding11Strat Sharks DQ T 3L     

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Anna Harvey12Co Coventry 1:20.62  310 36.68
2.Lilly-Anne Williams12Co Coventry 1:23.55  279 38.20
3.Casey White12Nuneaton 1:27.04  246 40.25
4.Edie Fenson12Co Coventry 1:31.08  215 43.67
5.Julia Watson12Solihull 1:32.00  209 44.45
6.Tori Craddock12Nuneaton 1:32.63  204 43.22
7.Carys Hayes12Blythe Barra 1:33.35  200 40.94
8.Briony Dew12Rugby 1:33.84  197 43.04
9.Nia Underwood12Co Coventry 1:36.77  179 43.62
10.Ava-Ivy Callan-Foster12Strat Sharks 1:38.84  168 45.76
11.Angelle Agyemang12Co Coventry 1:39.47  165 45.90
12.Faye Lewis12Solihull 1:46.78  133 47.04
13.Anika Mitra12Solihull 1:59.15  96 53.32

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Aimee Hood13Co Coventry 1:09.28  489 32.78
2.Lily Chiles13Solihull 1:14.92  387 34.97
3.Fiona Hall13Co Coventry 1:15.62  376 34.99
4.Sarah Timms13Leamington 1:17.87  344 35.73
5.Isabelle Maloney13Blythe Barra 1:20.00  318 35.33
6.Lucy Simpson13Nuneaton 1:20.99  306 36.78
7.Anastasia Issom13Co Coventry 1:26.88  248 40.29
8.Annabel Craik13Leamington 1:30.27  221 41.01
 Erin Moran13Rugby DNC     

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Erin Jones14Co Coventry 1:09.57  483 32.68
2.Alana Timms14Co Coventry 1:13.04  417 34.24
3.Lauren Shakell14Nuneaton 1:13.18  415 33.80
4.Charlotte McClure14Co Coventry 1:13.73  406 34.78
5.Gabriella Watts14Nuneaton 1:15.56  377 34.73
6.Ellie Fodor14Co Coventry 1:16.00  371 35.07
7.Eleanor Partridge14Nuneaton 1:17.97  343 36.15
8.Sophie Morgan14Leamington 1:18.70  334 35.40
9.Hannah Boyd14Nuneaton 1:18.91  331 37.21
10.Lucia Mccosker14Leamington 1:21.02  306 36.73
11.Amalia Midtsaeter14Leamington 1:22.19  293 37.14
12.Sarah Brown14Co Coventry 1:24.25  272 39.33
13.Molly Archer14Leamington 1:27.44  243 39.78
14.Georgia Ameer-Beg14Solihull 1:45.84  137 47.58
 Kate Lewis14Solihull DQ SA 3L     

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50
1.Madeleine Hoare15Co Coventry 1:06.36  557 31.55
2.Eva Vicary17Co Coventry 1:06.39  556 31.89
3.Lauren McConnachie15Co Coventry 1:07.82  522 31.83
4.Lauren Cox16Co Coventry 1:10.26  469 32.03
5.Holly Cochrane16Rugby 1:10.34  467 33.00
6.Abbie Wootton15Strat Sharks 1:11.03  454 32.99
7.Ana Vicary16Co Coventry 1:12.12  434 34.57
8.Madeline Fox17Co Coventry 1:12.29  431 33.73
9.Rebecca Burden15Co Coventry 1:12.80  422 34.27
10.Faith Goodliffe17Co Coventry 1:13.22  414 34.36
11.Abbie Grantham17Co Coventry 1:13.36  412 33.88
12.Megan Williams17Rugby 1:14.97  386 35.00
13.Rebecca Winn17Co Coventry 1:15.91  372 35.63
14.Faye Dunkley15Co Coventry 1:17.83  345 35.29
15.Eleanor Brown16Co Coventry 1:18.69  334 35.95
16.Joanne Hiley47Nuneaton 1:19.32  326 34.76
17.Maya Patchett-Smyth16Rugby 1:26.62  250 38.73
18.Jessica Brown16Solihull 1:31.59  211 40.91
 Hannah Webber15Rugby DNC     

UP