Girls 10 Yrs/Over 200m Backstroke - Heats (Declared Winners)

10 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Annabel Crees10Rugby 3:05.38  266 44.401:32.962:21.79
2.Lucy Hargreaves10Co Coventry 3:07.45  257 44.631:32.712:22.59
3.Zoe Sayers10Leamington 3:09.73  248 ---
4.Gracie Wain10Strat Sharks 3:13.15  235 46.141:36.182:26.51
5.Molly Underwood10Co Coventry 3:14.72  229 ---
6.Emma Jones10Co Coventry 3:21.29  207 ---
7.Lucy Thomas10Strat Sharks 3:32.89  175 50.621:45.922:41.51
8.Emmeline Sharp10Nuneaton 3:35.57  169 50.641:46.142:43.10
9.Shaivya Shrivastava10Solihull 3:39.21  160 52.441:50.142:47.10
10.Daria Issom10Co Coventry 3:40.08  159 -1:48.982:45.79
11.Ruby Joyce10Blythe Barra 4:03.55  117 -1:58.033:04.00
 Phoebe Mooney10Blythe Barra DNC       
 Lixu Chen10Leamington DQ ST       
 Heidi Wragg10Leamington DQ T 2L       
 Kenza Ajimi10Co Coventry DQ T 2L       
 Lucy Clift10Leamington DQ T 3L       
 Olivia Eatwell10Leamington DQ T 4L       
 Alice Smith10Co Coventry DQ T 6L       
 Rebecca Prosser10Blythe Barra DQ T 7L       

Disqualification Codes

11 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Charlotte Inshaw11Co Coventry 2:46.61  366 39.251:21.812:04.86
2.Charlotte Gledhill11Nuneaton 2:49.73  346 39.201:23.262:08.64
3.Szonja Lukacs11Co Coventry 3:02.81  277 44.381:30.692:17.42
4.Isabelle Eaves11Co Coventry 3:06.80  260 42.641:31.262:20.91
5.Eleanor Coulter11Nuneaton 3:07.03  259 44.461:32.052:20.19
6.Elizabeth O'Brien11Rugby 3:08.73  252 44.531:32.872:21.27
7.Abigail Dudfield11Strat Sharks 3:14.91  228 45.051:36.572:27.84
8.Poppy Miners11Leamington 3:18.95  215 45.291:37.152:29.64
9.Millie Preece11Leamington 3:28.79  186 50.441:44.952:38.71
10.Hazel Knowles11Co Coventry 3:31.81  178 49.141:42.962:40.10
11.Olivia Clayton11Strat Sharks 3:32.90  175 50.271:44.192:39.17
12.Hannah Greenwood11Strat Sharks 3:41.58  155 51.571:49.132:46.82
13.Rebecca Mitchell11Strat Sharks 4:03.85  116 57.512:00.993:05.34
 Laila Johngir11Co Coventry DNC       
 Grace Wilding11Co Coventry DNF       
 Olivia-Mae Nortey11Co Coventry DQ T 3L       

Disqualification Codes

12 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Laila Elfandi12Solihull 2:37.03  437 37.191:17.431:58.41
2.Harriet Troup12Rugby 2:40.96  406 38.351:19.892:01.30
3.Ellie Woodcock12Co Coventry 2:47.13  363 39.611:22.102:05.05
4.Lilly-Anne Williams12Co Coventry 2:48.03  357 40.581:24.162:07.34
5.Wiktoria Trzeciak12Co Coventry 2:50.70  340 40.611:24.052:09.05
6.Beth Turrall12Co Coventry 2:53.58  324 40.581:24.342:09.60
7.Hollie Smith12Co Coventry 2:55.24  314 41.271:25.832:11.64
8.Tori Craddock12Nuneaton 2:56.62  307 ---
9.Anna Harvey12Co Coventry 2:57.53  302 40.851:26.212:12.73
10.Edie Fenson12Co Coventry 2:59.19  294 42.511:29.552:16.37
11.Phoebe Faupel12Rugby 3:02.06  280 41.981:27.942:15.35
12.Megan Davies12Co Coventry 3:10.85  243 ---
13.Nia Underwood12Co Coventry 3:11.70  240 44.251:33.242:23.58
 Angelle Agyemang12Co Coventry DQ T 1L       
 Olivia Fife12Co Coventry DQ T 5L       

Disqualification Codes

13 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Lily Chiles13Solihull 2:41.86  399 38.261:19.002:00.83
2.Lana-Reese Wilson-Shru13Co Coventry 2:43.46  388 38.831:20.072:03.02
3.Lucy Simpson13Nuneaton 2:49.56  347 40.741:24.002:07.51
4.Anastasia Issom13Co Coventry 2:49.75  346 41.491:24.062:08.02
5.Mia Evans13Solihull 2:57.42  303 40.871:26.392:12.81
6.Emma Bowden-Williams13Leamington 2:57.56  302 41.551:27.052:13.33
7.Ellie Deaner13Leamington 3:01.11  285 43.231:29.642:16.01
 Megan Westcott13Co Coventry DNC       

14 Yrs Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Erin Jones14Co Coventry 2:27.33  530 34.901:12.451:50.08
2.Lucy-Ann Cunliffe14Rugby 2:41.82  400 37.191:17.561:59.39
3.Amalia Midtsaeter14Leamington 2:42.18  397 37.701:19.192:01.63
4.Gabriella Watts14Nuneaton 2:42.97  391 37.631:19.162:01.63
5.Molly Archer14Leamington 2:45.74  372 38.981:20.502:03.77
6.Eleanor Partridge14Nuneaton 2:46.73  365 37.351:19.862:03.68
7.Natasha Barguss14Solihull 2:52.89  327 40.751:24.542:09.38
8.Lucia Mccosker14Leamington 2:57.01  305 40.251:24.572:11.31
9.Molly Mackenzie14Leamington 2:57.75  301 41.491:27.142:12.84
 Lauren Shakell14Nuneaton DNC       
 Isha Shrivastava14Solihull DQ T 4L       

Disqualification Codes

15 Yrs/Over Age Group - Full Results

PlaceNameAaDClub Time  FINA Pt 50100150
1.Holly Cochrane16Rugby 2:24.45  562 34.331:11.011:47.92
2.Maddie Haywood17Rugby 2:31.19  490 35.941:14.241:53.52
3.Chloe Parker-Mead16Nuneaton 2:32.58  477 34.851:13.951:54.00
4.Megan Williams17Rugby 2:33.92  464 35.871:14.861:54.61
5.Jade Pickett17Co Coventry 2:37.34  435 37.521:16.821:57.10
6.Lucy Atherton16Co Coventry 2:40.92  406 37.501:18.402:00.01
7.Abigail Green15Solihull 2:43.45  388 37.851:19.512:01.65
8.Hannah Devenport15Blythe Barra 2:46.89  364 38.581:21.062:04.80

UP